Çözümler
Yangın Alarm Sistemleri

Yangın Alarm Sistemleri

Schrack-Seconet Yangın Algılama Sistemleri

Yangın algılama sistemi, yangın olasılığı olan herhangi bir alanda sistem uzmanları tarafından belirlenen noktalara yerleştirilen ısı ve duman dedektörleri vasıtasıyla oluşabilecek riskleri algılayıp, kademeli olarak riski ortadan kaldırmaya yönelik erken uyarı ve müdehalelerde bulunan ve böylelikle insan ve mal güvenliğini korumaya yönelik hayati önem taşıyan bir elektronik güvenlik sistemidir.

Riskin gerçekleşmesi durumunda oluşabilecek kaybın büyüklüğü düşünüldüğünde, tercih edilmesi gereken sistemin güvenilirliği had safhada önem taşımaktadır. Güvenilirliği sağlayan başlıca unsurlar ise; dünya standartlarında yüksek kalite, uluslararası marka bilinirliliği ve en son teknolojinin yanı sıra uygulama sürecinde uzmanlık ve tecrübedir.
 

Schrack-Seconet Yangın Algılama Sistemleri, sektöründe uluslararası tüm yeterlililik ve kalite sertifikalarına sahip, tecrübe ve uzmanlığıyla en son teknolojiyi kullanarak yüksek kalitede üretilmiş interaktif, elektronik adreslenebilir sistemlerdir.


Adresleme kontrol panelinden yazılım ile kolaylıkla yapılabilir. Sistemin devreye alınması sırasında tüm dedektör ve modüller kendilerini kimlikleri ile birlikte kontrol paneline tanıtarak dizilişleri hakkında bilgi verirler. Kontrol paneli tüm dedektör ve modüllerin yerini kesin olarak belirler ve hafızasına kaydeder.
 
Tam yedekleme aracılığıyla mutlak güvenilirlik
Bir yangın alarm kontrol panelinin görevi yangını mümkün olduğunca erken bir zamanda algılamak ve müdahale kuvvetlerini alarma geçirmektir. Ne yazık ki sistemde tek bir arıza oluşması durumunda bile bu mümkün olmamaktadır. Bu nedenle, SCHRACK modüler yangın alarm kontrol panelleri yedeklemeli yapıya sahiptir. Bağımsız iki sistem sürekli paralel olarak çalışır, etkin kısımda bir hata meydana geldiğinde otomatik olarak çalışan kısma geçiş yapılır. Sonuç olarak, yangın algılama sisteminin bütün fonksiyonları çalışmaya devam eder.
 
Hızlı devreye alma süreci
Integral X-LINE teknolojisi maksimum 3500 m. loop uzunluğuna ve her loopta 250’ye kadar ekipmana izin verir. Özel olarak optimize edilmiş bir startup süreci, özellikle büyük binaların büyük sistemlerini devreye alma süresini önemli ölçüde azaltır, aynı anda bütün detektörlere, start-up komutları gönderilir.
 
TCP/IP ve Ethernet üzerinden uzaktan erişim
Tüm Integral IP panel ailesi üzerinde standart bir ethernet arayüzü barındırır ve iletişim için TCP/IP protokolünü kullanır. Sonuç olarak mevcut müşteri ağları ve mobil telefon ağları bilgi alışverişi için kullanılabilir. Internet erişime sahip kişiler nerede oldukları önemli olmaksızın panel ile sınırsız bağlantı kurabilir ve bilgi alışverişi yapabilirler.
 
Yenilikçi CUBUS seviyesi
MTD 533X dedektörler  özel olarak geliştirilen benzersiz bir teknoloji kullanır. CUBUS seviyelendirmesi ile dedektör, sürekli çevre koşullarını takip eder ve maksimum ısının yanı sıra her dakikadaki ısı artışını inceler. Bu değerler ile hesap yaparak ortamdaki ısı ve duman hassasiyetini ayarlar. Bu şekilde duman sensörü hassasiyeti çevre koşullarına otomatik ve dinamik olarak uyum sağlar. Sıcaklık mutlak veya göreceli değerleri aşarsa duman hassasiyeti de buna göre otomatik olarak adapte eder. Dedektör görünen veya görünmeyen duman partiküllerini tespit edebilecek duyarlılıktadır. Sıcaklık tekrar düşer ise duman sensörü hassasiyeti de tekrar azalır.