Hemşire Çağırı sistemi
 • VISOCALL IP
   
   
   
   
  Geleceğe yönelik iletişim platformu

   

  VISOCALL IP, iletişim, organizasyon ve bakım için yeni, ortak teknik platformdur. Geleceğe dönük, yeni bir IP konsepti internetin temelini teşkil etmektedir ve böylece tüm iletişim görevleri için en yaygın kullanılan ve gelişmeye açık teknolojik platformdur.

   

  VISOCALL IP çalışma güvenliği ve ekonomide öncelik anlamına gelmektedir. Açık avantajları işletmecilere belirgin bir performans artışı sağlar. IP ağı teknolojisi yüksek çalışma güvenilirliği ve sürekli sistem kullanılabilirliği sağlar. VISOCALL IP kendisine ait bir iletişim ağında arabirimler üzerinden yabancı sistemlerle birlikte çalışır ve diğer sistemlerle bilgi alışverişinde bulunur: örneğin; yangın alarm kontrol panelleri, alarm sunucuları, faturalama sistemleri, bunamış insanlar için sistemler, DECT, çağrı cihazları
  vs.


  Komple, yukarı doğru açık sistem

  VISOCALL IP temel yapısında önemli tüm sistem fonksiyonlarını karşılar: Hemşire çağrı haberleşme sistemi, IP telefon cihazları, çipli kart sistemi, elektro-akustik fonksiyonlar, personel ve hastalar için intranet ve internet ve ayrıca video streaming için hazır. Sistemin IP yapısı bunun dışında IP tabanlı diğer düzeneklerle
  kombine edilebilmektedir.


  Geniş uyumluluk ve önemli hizmeti avantajları

  Şimdiye kadar VISOCALL PLUS ve VISOCALL MP2 hemşire çağrı sistemi ile donatılmış tüm istasyonlar devam eden işletimi kesmeden yeni IP temelli iletişim platformuna tam olarak entegre edilebilir. Hatta mevcut analog TV cihazları entegre edilebilir.


  Personel için rahatlık

  VISOCALL IP pek çok noktada personelinizi destekler: Hastalar bağımsız kalır ve yardımı olmadan basit faaliyetleri gerçekleştirebilir; fail-safe cihazlar, kendiliğinden çıkan fişler, anlaşılır ekranlar ve lamba modülleri hakkında net bilgiler günlük hayatınızı kolaylaştırır. Hastalar için hızlı yardım ve çağdaş konfor

  VISOCALL IP hedefli olarak alarm verir: Hayati bir alarm örn. dolaylı olmadan doğru yere gönderilir, bu nedenle uzmanların yardımı daha çabuk gelir. IP teknolojisi müstakbel çok sayıda fonksiyonun kapısını da açar. Her hasta terminali bunun dışında ağır engelliler için bir arayüz sunar.


  VDE 0834'e göre VDE sertifikalı

  VDE 0834'e göre VDE sertifikalı

  Bununla akredite ve bağımsız bir kuruluş, VISOCALL IP'nin çağrı sistemleri için güncel direktiflere tam uygun olduğunu onaylar.


  Üstüne açık standart platform

  Standart ağ teknolojisinin, düşük maliyetli bileşenlerin ve standart kablolamanın kullanılması sayesinde VISOCALL IP kurulumu ucuz ve kolaydır. Ayrıca merkezi olmayan donanım ve yazılım konsepti de servis maliyetlerini en aza indirmek için önemli katkıda bulunur. Mevcut sistemler tam olarak faaliyete devam eder, VISOCALL IP'nin tüm VISOCALL sistemleriyle geriye dönük uyumluluğu erken yatırımları güvence altına alır.


  IP - milyon kez kendini ispatlamış

  IP - milyon kez kendini ispatlamış

  IP (Internet Protocol), internetin temelini teşkil etmektedir ve böylece tüm iletişim görevleri için en yaygın kullanılan ve gelişmeye açık teknolojik platformdur. Onun yardımıyla akıllı sistemler veya ağlar daha büyük ağlar içerisinde belirgin şekilde adreslenebilir ve bunlar arasında güvenli bağlantılar kurulabilir.


  Yönetim ve teknikten yararlanmak

  IP ağ teknolojisinin kullanılması ve standart bileşenlerin kullanılması montaj zahmetini büyük ölçüde azaltır. Sistemin kullanımı sadece az sayıda personel gerektirir. Kablolama ve arızaların teknik kısma otomatik olarak yönlendirilmesi dahil tüm sistem bileşenlerinin sürekli kendi kendine denetimi güvenliği ve konforu artırır.


  Uzaktan bakım servis masraflarından tasarruf sağlar

  Gerçek zamanlı esnek arıza yönetimi ve rahat bir protokol yönetimi hızlı ve etkin müdahale edilmesine olanak tanır. Servis maliyetleri böylece asgari seviyeye indirilir. Merkezi Firmware ve yapılandırma verileri yüklemesi, hasta terminaline kadar uzaktan teşhis olanağı ve tüm yapı gruplarında servis dostu, sökülüp-takılabilir bağlantılar tayin edici maliyet avantajları sağlar.


  Kendiliğinden çıkabilen soketler

  Kendiliğinden çıkabilen soketler

  Akıllı, maliyette tasarruf sağlayan ayrıntı çözümleri için bir örnek: Kendiliğinden çıkan soketler her yönden yük durumunda gevşer ve geçme modülünden çıkar.
  Bu durum örneğin; hasta yatağı hareket ettirildiği zaman soket, yuva ve kabloları korur ve hasarları önler.


  VISOCALL IP
  • Pek çok uygulama için gelecek odaklı platform
  • Azami güvenlik ve sistem kullanılabilirliği
  • Kumanda cihazlarının anti-mikrobiyel modeli hastalık yapıcıların yayılması riskini azaltır
  • Azami çalışmazlık emniyeti, sürekli otomatik denetim ve sistem kullanılabilirliği
  • Daha düşük toplam yatırım maliyeti, daha düşük bakım maliyetleri