Yangın Algılama Sistemleri

Özel Yangın Dedektörleri

Kategori: Yangın Algılama Sistemleri
Model: ASD 535 Hava Emişli Duman Dedektörleri
Menşei: Almanya
 
 
 
 
 
En son HD sensör teknolojisine sahip yüksek hassasiyetli sistem

 

 

 

 

Hava Emişli Duman Dedektörü ASD535, bir yada iki bağımsız boru ile bir yada birden fazla emme girişinden oluşan bir ölçüm kutusudur. İzlenecek odalardaki hava emilir ve ölçüm kutusu içerisinde analiz edilir. Duman partiküllerinden alınan numuneler tanımlı eşik değerini aştığında, hemen bir alarm tetiklenir. Yangın tam olarak patlak vermeden önce iftaiyeye haber verilmesi sağlanır.   

 

 

 

 

Daha iyi performans, daha fazla hassasiyet, daha fazla ekonomi

ASD, 535 evrensel ve yüksek performanslı hava emişli duman dedektörlerinin modern bir versiyonudur.Bu yenilikçi dedektör çok büyük odaları izleyebilir. Aynı zamanda algılama hassasiyet açısından yepyeni boyutlar açar. Bu, duman sensörünün yeni HD teknolojisi (yüksek dinamik) ile elde sağlanır. Alarm hassasiyeti, bireysel oda koşullarına ve risk potansiyellerine  göre tam olarak ayarlanabilir. Devreye alma sırasında, otomatik öğrenme fonksiyonu ile sistem mükemmel bir şekilde ortam koşullarına adapte olmaktadır. Örneğin toz gibi pislikler verimli bir şekilde filtre edilir ve hatalı alarmların oluşmasını engeller.

 

Geniş olan uygulamalarında maksimum güvenlik

Yüksek duyarlılık derecesi, sessiz çalışma, görünmez kurulum - Bu özellikler sayesinde ASD 535, geniş alan uygulamaları için uygundur:

- Oda İzleme: Yüksek tavanlı mağaza odaları ve dağıtım merkezleri, arşiv odaları, çift katlı ve kavite tavanlar, kültürel öneme sahip büyük salonlar, müzeler, galeriler, tiyatrolar, sinemalar, anıtlar, havaalanları, bilişim ve veri merkezleri, telekomünikasyon merkezleri, laboratuvarlar ve araştırma merkezleri, elektronik ölçüm odaları, trafo odaları, temiz odalar ve steril odalar vb.

- Bina İzleme: Telekomünikasyon tesisleri, yüksek ve alçak gerilim dağıtım dolapları, vitrinler, EDP sistemleri, kablo kutuları, CNC kontrol sistemleri vb.

- Görünmez kullanımlar: kültür varlıklarının, hapishane hücrelerinin, estetiği yüksek mimarilerin korunması