Yangın Algılama Sistemleri

Linear Duman Dedektörleri

Kategori: Yangın Algılama Sistemleri
Model: Linear Duman Dedektörleri
Menşei: Almanya
 
 
 
 
 
 
Linear Duman Dedektörleri

 

 
 
Lineer Duman Dedektörleri SPC

SPC

Verici ve alıcı üniteden oluşup kızılötesi aralığında çalışır. detektör sürekli değişen ortam sıcaklığı veya nem oranında özellikle güvenilirdir, kolay ayarlanabilir ve düşük güç tüketimi ile özellikle öne çıkar. Kızılötesi ışınların yoğunluğu otomatik olarak düzeltilir, hassasiyet 3 kademede ayarlanabilir.


Lineer Duman Dedektörleri ILIA

ILIA

Zorlu çevre koşullarına sahip bölgelerde yangın algılama için (sanayi, salonlar, kiliseler, vs.) Sistem verici/alıcı veya verici/yansıtıcı modeli olarak mevcuttur. Yangın alarm kontrol paneline bağlantı, tüm ayarların, test ve bakım çalışmalarının yapılabildiği bir kontrol ünitesi üzerinden gerçekleşir. Özellikle yüksek toz konsantrasyonu bulunan alanlarda kullanım için her iki sistem ILIA DUST modelinde de mevcuttur.


Lineer Duman Dedektörleri ECO

ECO

Kombine bir verici/alıcı ünitesi ve bir reflektörden oluşur. Vericinin yaydığı kızılötesi ışın karşısına monte edilmiş reflektör tarafından yansıtılır ve değerlendirilir. Detektör düşük kablolama karmaşıklığı nedeniyle özellikle tarihi binalarda, müzelerde, otellerde vs. kullanım için uygundur.


Lineer duman detektörleri için uygulama alanları:

  • büyük sanayi ve kamu binaları
  • Sergi salonları ve depolar
  • Garajlar ve hangarlar
  • Kilise salonları